کرونا دامن زنان سرپرست خانواده را گرفت!

کرونا و تاثیر آن بر زندگی زنان سرپرست خانواده؟!
درست است که ویروس کرونا خیلی از فرصت های شغلی را از بین برده است و عموم مردم خصوصا زنان سرپرست خانواده را دچار مشکلات فراوانی نموده است در عین حال فرصت هایی هم بوجود آمده که اگر مسئولین ذی ربط و موسسات و نهادهای حمایتی و خیرین به این فرصت ها دقت کنند می توان این قشر از جامعه را به درآمد رسانید.

فرصت استثنایی

یکی از این فرصت ها ،نیاز کشور به مواد شوینده، بهداشتی و حفاظتی است که می توان با ایجاد کارگاه های مناسب و با رعایت شرایط استاندارد با استفاده از توانمندی های زنان سرپرست خانواده اقدام به تولید این اقلام نمود تا هم نیاز کشور به این اقلام برطرف گردد و هم زنان سرپرست خانواده به درآمد برسند.

بازار آنلاین

یکی از مراکزی که معمولا در آخر هر سال محل مناسبی برای عرضه و فروش محصولات تولیدی زنان سرپرست خانواده بود ،بازارچه های بهاره و غرفه های سیار در میادین و فروشگاه ها بوده که امسال باتوجه به شیوع ویروس کرونا تمامی این بازارچه ها و غرفه ها به تعطیلی کشیده شد و زنان سرپرست خانواده نتوانستند از این ظرفیت و بازار فروش استفاده لازم را ببرند، و به همین جهت گرفتار مشکلات فراوانی شده اند.

خدا گر زحکمت ببندد دری                گشاید ز رحمت در دیگری

باتوجه به این که یکی از بهترین فرصت هایی که می توان برای فروش محصولات زنان سرپرست خانواده و حمایت از آنان بهره گرفت فروش در بصورت اینترنتی است.

خدمتی دیگر از انجمن آتیه

انجمن آتیه که یک نهاد مردمی ، ویژه حمایت از اشتغال زنان سرپرست خانواده هست با ایجاد بازار آنلاین این فرصت را فراهم آورده که زنان سرپرست خانواده محصولات خود را عرضه و علاقه مندان به حمایت از این قشر جامعه کالای مورد نیاز خود که در شرایط کاملا استاندار و با رعایت نکات لازم بهداشتی در بسته بندی مناسب و ایمن درب منزل خود تحویل بگیرند با این روش هم زنان سرپرست خانواده محصولات خود را فروخته و هم خریداران جهت تامین نیازهای خود مجبور به حضور در مراکز پر خطر از جهت ابتلاء به ویروس کرونا نشده اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *